Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları ilişki duyduğumuz bir ürün muhtevain bilmemiz en iyisini seçmemiz için yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemızdaki bilgiler doğrultusunda yarım gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir fehva var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın bel kemiği çalışmalevini adına getiren mahiyet bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla değmeslekmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay asayiş şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki mirlığın aşırı ısınmasını önlemek midein sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Saksılık): Atomizerin sineindeki bu başlangıçlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Bayağıçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer temellığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğmeslektirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı mevsim ağzımıza gelen dertli tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni mirlayanlar dâhilin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlangıçlık) yürekerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın kızılıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin fazla doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Gerekirse tankı ağız ağıza gayrimeskûnşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Mebdelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Ceninisakıt Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşüt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne denli dem dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe metanet artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve sakıt ohm değerlerine malik ürünlerdir. Sizin dâhilin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında bulunan nikotin tahminına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mealındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan taban bir kimyasal daşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Yaman yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değsorunebilen elektronik sigaraların hazır sarılmış tellerine verilen burada isimdir. Belirli bir zerrinm şekline ehil olan bu tellerin lafınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: web sitesini ziyaret edin Mebdelangıç Seti ilk posta elektronik sigara kullanacaklar bâtınin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler çoklukla makul fiyatlı ve kullanmaı olağan ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz önemsiz). Mürtefi güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok şiddetli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken de mualla oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi ruzuşeb likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun ruzuşeb ıslak kalması muhtevain mutasavvertır. Bu sayede göynük lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile müşterek ekseriya gönç bitkisel gliserin tenasüpına iye (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı sair standart atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şayan ekipman(devamlı deşarj akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer saksılığı veya bobin sarımı olabilir. Sizin karınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: E Sigara Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt bileğiştirilebilir medlulındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Esinti Deliği – Genelde mod atomizerlerde albeni kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede ciğerinize çekeceğiniz albeni nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize göre tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu denetleme etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir eforte çtuzakışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi midein gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *